6 دی 1397   |  خبر   |  فناوری

گوگل قراردادش را با پنتاگون تمدید نمی‌کند

در پی اعتراض‌ کارکنان و افکار عمومی، شرکت گوگل تصمیم گرفته است تا قراردادش را با وزارت دفاع آمریکا در امور هوش مصنوعی تمدید نکند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، همکاری این شرکت با پنتاگون در استفاده از هوش مصنوعی در زمینه تجزیه و تحلیل تصاویر به دست آمده با پهپادها بوده است. تعدادی از کارکنان گوگل در اعتراض با این پروژه استعفا داده‌اند و هزاران نفر دیگر با امضای نامه اعتراض آمیزی مخالفت خود را با این پروژه اعلام کردند.

دایان گرین، مدیر بخش رایانش ابری این شرکت اعلام کرده که قرارداد فعلی تا ماه سوم سال 2019 ادامه پیدا می‌کند اما بعد از آن دیگر تمدید نمی‌شود اما گوگل در این باره بیانیه رسمی صادر نکرده است.

گزارش‌های قبلی مبنی براین بود که پنتاگون منابع بسیاری را برای بهره گیری از روش‌های موجود در زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین صرف کرده است اما پیشرفتی که در نظر داشته، انجام نشده است.

قرارداد بین گوگل و پنتاگون 10 میلیون دلار بوده اما ایمیل‌های به دست آمده از مکاتبات بین این دو سازمان حاکی از این است که گوگل انتظار داشته تا درآمد بالاتری در قرارداد جدید با سازمان دفاع آمریکا به دست آورد.

تمرکز پروژه گوگل برای پنتاگون در این بوده که پهپادها قادر به تشخیص خودروها و اشخاص باشند.

چهار هزار نفر از کارکنان گوگل در نامه‌ای اعلام کردند که این پروژه اخلاقیات را زیر سوال برده و اعتماد کاربران به گوگل را از بین می‌برد.

 


درباره نویسنده

دانشمند تحریریه آنلاین

عضو قلم طلایی از تاریخ 1397/11/26
0
0
برای نظر دادن ابتدا وارد شوید!